wbijam.pl

Archiwum wiadomości dotyczących anime Overlord

[anime] Overlord IV 07: „Król Smoków Mrozu”.

Już w najbliższy wtorek, 16 sierpnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek czwartej serii anime Overlord zatytułowany „Król Smoków Mrozu”. „Władca Klanów, Riyuro, który stoi na czele quagoa, uświadamia sobie, że krasnoludy, które powinny zostać z łatwością zmiażdżone, posiadają jakąś potężną moc. W związku z tym zwraca się o pomoc do swojego szefa, Smoka Mrozu, Olasird'arca Haylilyala. Szczwany przedstawiciel rasy półludzi, potajemnie knując bitwę pomiędzy dwoma stronami, ewakuuje swój klany liczący 60 tysięcy bestii na obrzeża królewskiej stolicy. Jednakże po uświadomieniu sobie przytłaczającej siły dwóch dziewczyn, które się przed nim pojawiły, Aury oraz Shalltear, w desperacji proponuje negocjacje. Nie zdaje sobie jednak jeszcze sprawy, jak głupi był to wybór...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z wtorku na środę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.08.2022

[anime] Overlord IV 06: „Nadchodzący kryzys”.

Już w najbliższy wtorek, 9 sierpnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek czwartej serii anime Overlord zatytułowany „Nadchodzący kryzys”. „Krasnoludy wzniosły niegdyś pod ziemią kilka miast i dobrze im się wiodło. Jednakże później ich stolicę przejął smok mrozu, a Feo Raizo zostało porzucone po ataku watahy półludzi, quagoa. I teraz kolejne z ich miast, chroniona naturalną barierą Feo Jura, miało paść ofiarą tych bestii. Na ratunek przybył im Ainz, i mimo strachu przed nieumarłym, krasnoludy decydują się na rozmowy, podczas których, w zamian za odzyskanie stolicy pojawia się nieoczekiwane żądanie...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z wtorku na środę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.08.2022

[anime] Overlord IV 05: „W poszukiwaniu kraju krasnoludów”.

Już w najbliższy wtorek, 2 sierpnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek czwartej serii anime Overlord zatytułowany „W poszukiwaniu kraju krasnoludów”. „Gdy Ainz dowiaduje się, że w kraju krasnoludów mieszka rzemieślnik zajmujący się wytwarzaniem broni runicznej, owe państwo wzbudza w nim zainteresowanie. Jednakże, jak się okazuje, kontakty między ludźmi a tymi niskimi, krępymi istotami dawno temu ustały, i nie wiadomo, jaki jest ich kraj, ani gdzie dokładnie się znajduje. Tak oto Król Magii zleca Zenberowi, który wcześniej odwiedzał już państwo krasnoludów, by go tam zaprowadził. I w końcu, gdy drużyna dociera do Gór Azerlisia, które podobno zamieszkują smoki mrozu, odnajduje krasnoludzkie miasto Feo Raizo, które jednak z niewiadomych przyczyn zamieniło się w opustoszałą ruinę...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z wtorku na środę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.07.2022

[anime] Overlord IV 04: „Władca Intryg”.

Już w najbliższy wtorek, 26 lipca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek czwartej serii anime Overlord zatytułowany „Władca Intryg”. „Ainz, wyznaczywszy politykę Królestwa Magii, chce budować jak najbardziej przyjazne stosunki z wszystkimi krajami. Nie zdradza tego pomysłu Demiurgowi oraz Albedo, którzy pracują nad planem dominacji nad światem, zamiast tego postanawia najpierw działać na własną rękę. Razem z Ainzachem, szefem Gildii Poszukiwaczy Przygód, udaje się do Cesarstwa Baharuth. Tam Król Magii korzysta z rady mężczyzny i staje do pojedynku z najsilniejszym gladiatorem, Królem Areny. W dniu pojedynku w koloseum zjawia się sam cesarz, Jircniv...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z wtorku na środę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.07.2022

[anime] Overlord IV 03: „Cesarstwo Baharuth”.

Już w najbliższy wtorek, 19 lipca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek czwartej serii anime Overlord zatytułowany „Cesarstwo Baharuth”. „Cesarz Baharuth, Jircniv Rune Farlord El-Nix, znalazł się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Choć jego kraj, z pomocą Ainza, w poprzedniej wojnie niemal bez strat własnych pokonał Królestwo, w rzeczywistości cesarscy rycerze stracili wolę walki po tym, jak zobaczyli przerażającą moc Króla Magii. Cesarstwo nie miało zatem innego wyjścia, jak podporządkować się Królestwu Magii. Co więcej, nadworny mag, Fluder, również jest pod ogromnym wrażeniem i wydaje się wręcz podziwiać nowo powstałe magiczne państwo. Mimo to Jircniv jest zdania, iż nieumarły władca stanowi dla ludzkości ogromne zagrożenie i potajemnie dąży do utworzenia sojuszu przeciw niemu...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z wtorku na środę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.07.2022

[anime] Overlord IV 02: „Królestwo Re-Estize”.

Już w najbliższy wtorek, 12 lipca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek czwartej serii anime Overlord zatytułowany „Królestwo Re-Estize”. „W poprzedniej wojnie z Cesarstwem królewska armia Re-Estize poniosła druzgocące straty. Co więcej, siła kraju została zmniejszona przez utratę E-Rantel na rzecz Królestwa Magii. Drugi książę, Zanac, stara się odbudować kraj, posiłkując się mądrością swojej siostry, księżniczki Ranner. W tym czasie nadchodzą wieści, iż zmierzają do nich posłańcy Ainz Ooal Gown. Przywódczyni delegacji, kanclerz Albedo, przytłacza arystokratów swoją boską gracją. Jednakże zbliża się do niej obdarty szlachcic imieniem Philip...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z wtorku na środę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.07.2022

[anime] Overlord IV 01: „Królestwo Magii, Ainz Ooal Gown”.

Już w najbliższy wtorek, 5 lipca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek czwartej serii anime Overlord zatytułowany „Królestwo Magii, Ainz Ooal Gown”. „Ainz był strapiony. Jako król zastanawiał się, w jaki sposób poprowadzić swój kraj, Królestwo Magii. Z pomocą doskonałych NPC jak Albedo oraz pracujących bez snu i odpoczynku nieumarłych, Ainz Ooal Gown stało się bezpiecznym i wolnym od głodu miejscem. Jednak zamieszkujący je ludzie nadal byli zalęknieni i niespokojni. Miasto było ciche, jakby zgasł ogień, a dawna żywotność została utracona. Poszukując odpowiedzi, Mroczny Bohater odwiedza samotnie Gildię Poszukiwaczy Przygód, a następnie składa jej mistrzowi, Ainzachowi, propozycję...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z wtorku na środę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.07.2022

[anime] Postęp prac: ps (13/13), ds (13/13), ts (13/13).

Rozpoczynam tłumaczenie anime Overlord, nowe odcinki będę starał się dodawać codziennie (polską wersję będę przygotowywał przed pracą).Postęp:
- przygotowanie podstrony tematycznej anime Overlord;
- dodanie openingów oraz endingów;
- dodano pierwszy odcinek pierwszej serii;
- dodano drugi odcinek pierwszej serii;
- dodano trzeci odcinek pierwszej serii;
- dodano czwarty odcinek pierwszej serii;
- dodano piąty odcinek pierwszej serii;
- dodano szósty odcinek pierwszej serii;
- dodano siódmy odcinek pierwszej serii;
- dodano ósmy odcinek pierwszej serii;
- dodano dziewiąty odcinek pierwszej serii;
- dodano dziesiąty odcinek pierwszej serii;
- dodano jedenasty odcinek pierwszej serii;
- dodano dwunasty odcinek pierwszej serii;
- dodano trzynasty odcinek i zakończono pierwszą serię;
- dodano pierwszy odcinek drugiej serii;
- dodano drugi odcinek drugiej serii;
- dodano trzeci odcinek drugiej serii;
- dodano czwarty odcinek drugiej serii;
- dodano piąty odcinek drugiej serii;
- dodano szósty odcinek drugiej serii;
- dodano siódmy odcinek drugiej serii;
- dodano ósmy odcinek drugiej serii;
- dodano dziewiąty odcinek drugiej serii;
- dodano dziesiąty odcinek drugiej serii;
- dodano jedenasty odcinek drugiej serii;
- dodano dwunasty odcinek drugiej serii;
- dodano trzynasty odcinek drugiej serii;
- dodano pierwszy odcinek trzeciej serii;
- dodano drugi odcinek trzeciej serii;
- dodano trzeci odcinek trzeciej serii;
- dodano czwarty odcinek trzeciej serii;
- dodano piąty odcinek trzeciej serii;
- dodano szósty odcinek trzeciej serii;
- dodano siódmy odcinek trzeciej serii;
- dodano ósmy odcinek trzeciej serii;
- dodano dziewiąty odcinek trzeciej serii;
- dodano dziesiąty odcinek trzeciej serii;
- dodano jedenasty odcinek trzeciej serii;
- dodano dwunasty odcinek trzeciej serii;
- dodano trzynasty odcinek trzeciej serii.

Dodano: 01.04.2022

[anime] Czwarta seria oraz film kinowy zapowiedziane!

Specjalny program na żywo podczas maratonu streamingowego serii telewizyjnej Overlord zawierał ogłoszenie o rozpoczęciu produkcji czwartego sezonu serii telewizyjnej, a także filmu kinowego, który zekranizuje arc mangowy, „Święte Królestwo”. Więcej szczegółów wkrótce. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 16.12.2021

[anime] Anime Overlord.

Overlord to mroczne anime fantasy studia Madhouse oparte na powieści light novel Kuganego Murayamy. W 2138 roku, gdy gry opierające się na wirtualnej rzeczywistości przeżywają prawdziwy rozkwit, po cichu ma zostać zamknięty pewien popularny tytuł MMO, Yggdrasil. Główny bohater, Momonga, postanawia jednak się nie wylogowywać, w wyniku czego zostaje przemieniony w potężnego maga-szkieletora. Świat nadal się przeobraża, a postacie niezależne (NPC) zaczynają odczuwać emocje. Nie mając rodziców przyjaciół ani miejsca w społeczeństwie, zwyczajny młody mężczyzna stara się przejąć władzę nad nowym światem, jakim stała się jego ulubiona gra...Na tę chwilę wydano trzy serie, a także zapowiedziano kontynuację. Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia.

Dodano: 14.12.2021
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, czwarta seria, openingi, endingi.
Podobne anime (isekai): Accel World, Arifureta, Danmachi, Full Dive, Genjitsu Shugi Yuusha, Goblin Slayer, Hachinan, Infinite Dendrogram, Kenja no Mago, Kimisen, Log Horizon, Made in Abyss, Mushoku Tensei, No game no life, Overlord, Re:Zero kara Hajimeru Isekai, Sentouin, Hakenshimasu!, Shinchou Yuusha, Sword Art Online, Tate no Yuusha no Nariagari, Tensei Shitara Slime Datta Ken.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail administratora strony.